8.10 ct safír

Váha: 8.10 ct  Typ: safír (úprava zahřátím) Tvar: cushion Barva: royal blue Původ: Srí Lanka (Ceylon) Certifikát: EGL (Srí Lanka)   Poznámka: Tento safír vás i přes drobné inkluze zaujme sytě modrou barvou označenou jako Royal Blue. Kámen prošel standardní tepelnou úpravou.

15.80 ct safír

Váha: 15.80 ct  Typ: safír (bez úprav) Tvar: ovál Barva: modrá Původ: Srí Lanka (Ceylon) Certifikát: GRS   Poznámka: Překrásný ceylonský safír, který má sice slabší intenzitu barvy, ale vynikající čistotu a váhu přes 15 karátů. Na ceně safíru přidává i skutečnost, že je bez jakýchkoliv úprav.

10.31 ct smaragd

Váha: 10.31 ct  Typ: smaragd (olejovaný) Tvar: ovál Barva: zelená Původ: Kolumbie Certifikát: GRS   Poznámka: Smaragd má inkluze, které lze spatřit pouhým okem. Největší doménou je intenzivní barva a velikost přes 10 karátů.

1.70 ct rubín

Váha: 1.70 ct  Typ: rubín (bez úprav) Tvar: ovál Barva: červená (red) Původ: Mosambik Certifikát: GRS   Poznámka: Menší, ale zato neupravovaný rubín, který jsme koupili pro našeho klienta, který z něj nechal vyrobit šperk. Rubín obsahuje jemné inkluze, které jsou okem jen těžko viditelné

10.28 ct rubín

Váha: 10.28 ct  Typ: rubín (úprava zahřátím) Tvar: ovál Barva: vivid red (GRS type „pigeon’s blood“) Původ: Mosambik Certifikát: GRS   Poznámka: Rubín jsme zakoupili pro našeho klienta v roce 2013. Díky dokonalé barvě a čistotě se jedná o unikátní kousek a v budoucnu se může těšit vysokému zhodnocení.

8.70 ct spinel

Váha: 8.70 ct  Typ: spinel Tvar: cushion Barva: Purplish pink Původ: Mogok (Barma) Certifikát: EGL (Srí Lanka)   Poznámka: Spinel nás na první pohled zaujal neobyčejnou barvou a životem. I když byl nalezen v Barmě, nakoupili jsme jej během naši cesty na Srí Lance v březnu 2015.

19.80 ct modrý safír

Váha: 19.80 ct  Typ: safír (úprava zahřátím) Tvar: ovál Barva: modrá Původ: Srí Lanka (Ceylon) Certifikát: EGL (Srí Lanka)   Poznámka: Téměř 20 karátový safír, který jsme pro našeho klienta zakoupili v březnu 2015 přímo na Srí Lance. Mezi přednosti tohoto safíru patří krásná barva a vysoká čistota. Laboratoř v Evropě označila barvu „pouze“ jako Blue. Laboratoř na Srí…

12.06 ct granát

Váha: 12.06 ct  Typ: granát rhodolit Tvar: radiant Barva: Pinkish brown Původ: Srí Lanka (Ceylon) Certifikát: EGL (Srí Lanka)   Poznámka: Granát výjimečné barvy, velikosti a čistoty s výborným brusem. Kámen zaujal našeho německého klienta právě díky velmi neobvyklé barvě a lesku.

13.50 ct turmalín

Váha: 13.50 ct  Typ: turmalín Tvar: cushion Barva: Brownish green Původ: Srí Lanka (Ceylon) Certifikát: EGL (Srí Lanka)   Poznámka: Překrásný a naprosto čistý turmalín s velmi zajímavou barvu. Pod různými uhly pohledu můžete v kamenu vidět až 3 různé barvy.

16.41 ct smaragd

Váha: 16.41 ct  Typ: smaragd (nepatrně olejovaný) Tvar: radiant Barva: zelená Původ: Zambie Certifikát: GRS   Poznámka: Na svou velikost velice kvalitní smaragd s krásnou barvou. Certifikát uvádí nepatrnou úpravu olejováním: „CE(O): Insignificant“.